Головна » НОВИНИ
« 1 2 3 4 5 ... 41 42 »

ІV Відкритий фестиваль-конкурс дитячих хореографічний колективів «Танцюймо разом» 

Положення
ІV-го Відкритого фестивалю-конкурсу дитячих хореографічний колективів
«Танцюймо разом»
на вшанування творчої спадщини хореолога,
заслуженого працівника культури України, Олега Голдрича.

ЗАЯВКА

... Читати далі »

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 514 |

^НА ПОЧАТОК

Обласний фестиваль-конкурс

ансамблів бандуристів мистецьких шкіл Львівщини

«Співай, моя бандуро»

НАКАЗ + ПОЛОЖЕННЯ

ЗАЯВКА

... Читати далі »

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 885 |

^НА ПОЧАТОК

ВЕБІНАРИ 2021р. 

Шановні колеги, до вашої уваги графік навчально-тематичних онлайн семінарів в рамках підвищення кваліфікації

Всі зареєстровані учасники отримають сертифікати

Графік навчально-тематичних онлайн семінарів

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 236 |

^НА ПОЧАТОК

Положення
І-го зонального фестивалю-конкурсу
ім. Василя Безкоровайного

ЗАЯВКА

 

 

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 535 |

^НА ПОЧАТОК

 

Львівська філармонія запрошує зустріти весну із музикою «львівського Моцарта»!


    У 2021 році виповнюється 230 років із дня народження «львівського Моцарта» – Франца Ксавера! Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика символічно розпочинає святкування цієї визначної дати у перший день весни – 1 березня. Саме таку назву має кантата композитора, яка звучатиме у програмі концерту!
      Подією 1 березня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика розпочинає відзначення 230-річчя від дня народження Франца Ксавера Моцарта. Розпочнеться концерт о 19:00.
Більша частина його життя пов’язана із Галичиною та Львовом, де він зумів пройти шлях від приватного вчителя музики до найбільш помітної постаті у культурному житті краю! 
Франц Ксавер прожив на українських теренах близько тридцяти років. Він був прекрасним концертуючим піаністом, талановитим педагогом і композитором. Його творчому перу належить понад 30 опусів: низка фортепіанних, вокальних,  ансамблевих та симфонічних композицій.
     У програмі концерту 1 березня прозвучить кантата «Перший весняний день» для солістів, хору та оркестру, написана у 1829 році та присвячена дружині імператора Франца ІІ – Кароліні Августі Баварській.
       Також у події – Перший фортепіанний концерт Франца Ксавера, написаний композитором у 17-річному віці, та урочиста Увертюра Ре мажор.
    Твори Моцарта-молодшого прозвучать у виконанні відомих львівських музикантів: Оксана Рапіти (фортепіано), Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», солістів – Галини Юхимець (сопрано) та Петра Швайковського (тенор), Камерного хору «Gloria», які виступлять під батутою Сергія Бурка та Володимира Сивохіпа.

Партнер проєкту – Львівська Міська Громадська Організація Моцартівське Товариство у Львові.


Вхід для студентів мистецьких навчальних закладів

безкоштовний за наявності студентського посвідчення.


Детальна інформація про подію та квитки за посиланням: philharmonia.lviv.ua

 

Популяризація постаті Франца Ксавера Моцарта у Львові


Протягом останніх десятиліть інтерес до молодшого сина Моцарта активно зростає. За словами музикознавиці Любові Кияновської, постать Франца Касавера стала «символом культурного відродження і усвідомлення багатої духовної історії після здобуття Україною Незалежності». 
Вивчення творчості та діяльності Франца Ксавера активно розпочалось у 60-их рр. ХХ століття. Піонером у цьому напрямку став Дмитро Колбін, скрипаль, професор ЛНМА імені М. В. Лисенка. Однією із перших знакових дат із історії відкриття сторінок життя Франца Ксавера Моцарта та виконання його творів став 1976 рік, коли силами викладачів і студентів Львівської консерваторії у концертах та по телебаченню прозвучали його композиції. Крім того, фірмою грамзапису «Мелодія» було записано грамплатівку із творами Моцарта-сина.
Творчість Моцарта-сина досліджували відомі музикознавці – Ярема Якубяк, Стефанія Павлишин, Лєшек Мазепа, Любов Кияновська, Наталія Кашкадамова. Редакції творів композитора робили Віктор Камінський і Володимир Дуда,  концерти з його опусів та записи здійснювали Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», ансамбль «A capella Leopolis» під орудою Романа Стельмащука, Галицький камерний хор, Камерний хор «Gloria», дириґенти – Володимир Сивохіп, Гунгард Маттес, Мирон Юсипович, піаністи Йожеф Ермінь, Оксана Рапіта, Мирослав Драган, флейтист Андрій Карпяк та багато інших. З 1992 року у Львові діє З 1992 р. діє «Моцартівське товариство», членами якого здебільшого є професори та викладачі музичної академії. Його стараннями встановлена меморіальна дошка на соборі св. Юра, що сповіщає про історичний концерт 5 грудня 1826 р., в якому Ф. К. Моцарт здійснив виконання «Реквієму» батька в річницю його смерті.
Твори «львівського Моцарта» успішно виконувались львівськими колективами та  музикантами у багатьох містах України та Європи, а окремі проєкти вже стали своєрідною традицією та успішно виконуються і до сьогодні. Серед них, відомі проєкти, ініційовані Сергієм Бурком, художнім керівником та головним дириґентом Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»: «Три Моцарти», «Моцарт і Сальєрі», «Львівський Моцарт» та ще багато інших. Проєкт «Три Моцарти» об’єднує постаті батька – Леопольда, сина – Вольфганга Амадея та внука – Франца Ксавера, у рамках якого звучали багато опусів «львівського Моцарта»: кантата «Перший день весни», 6 пісень на слова поетів-романтиків (однією із першовиконавиць циклу стала солістка Львівської національної філармонії Маріанна Лаба), його фортепіанні концерти та камерні композиції. Також серед успішних проєктів згадаємо «Моцарт і Сальєрі», «Львівський Моцарт». 
Концерти із творами Моцарта-молодшого окрім різних львівських локацій, були також презентовані у Києві, Дніпрі, Маріуполі, Кельце, Пултуську, Кракові, Любліні, Старому Сончі, Гданську, а ще – у Швеції, Швейцарії тощо.У 2017 році музичну карту вшанування і популяризації постаті Франца Ксавера Моцарта поповнив міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt», артдиректором якого є відома дириґентка Оксана Линів.

... Читати далі »

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 134 |

^НА ПОЧАТОК

VIII Всеукраїнський конкурс юних піаністів

ім. Нестора Нижанківського

1 тур (відеотур) до 1 березня 2021р.

2 тур 21 - 23 травня 2021р. 

ПОЛОЖЕННЯ+ЗАЯВКА

 

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 1037 |

^НА ПОЧАТОК

Термін подачі заявок продовжено до 1 березня 2021 року.

Результати першого туру будуть опубліковані на 

інформаційних ресурсах Фестивалю-конкурсу після 15 березня 2021 року.

Заявка учасника 

Офіційний сайт конкурсу www.rodenashkrasnyi.at.ua

Переглядів: 109 |

^НА ПОЧАТОК

 


Справжній улюбленець публіки проєкт Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» знову на сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.
Вже традиційно, близько двадцяти років, «Віртуози Львова» у зимовий період презентують свій проєкт «4+4+4», який об’єднав знамениті «Пори року» Антоніо Вівальді та «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццоли. Цьогоріч програму чудово доповнять також «Чотири пори Мангеттена» композитора українського походження Олексія Шора.
Для того, аби насолодитися цими унікальними творами мали усі охочі, подій буде дві. Відбудуться вони 6 та 7 лютого о 17:00 у Концертному залі Людкевича.
Як зазначив незмінний керівник оркестру, дириґент Сергій Бурко, «ідея цього проекту дуже проста – початок року, оновлення, коло часу. Ну коли ще слухати вічну музику Вівальді? Але ми додаємо родзинку – «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццоли, – які вдало контрастують з бароковою класикою та додають неповторного колориту. Пригадую, коли я привіз ноти з Польщі (дістати партитури на той час було непросто) і ми зіграли цю композицію вперше – був справжній фурор! Не менше захоплення завжди викликає сюїта Олексія Шора!»
Не менш цікавим буде склад солістів подій, адже у проєкті візьме участь знана українська скрипалька Богдана Півненко, а також двоє юних музикантів – Сандра Василькова та Корній Шелдунов.
Їх виступ стане можливим завдяки партнеру проєкту – благодійному фонду VERE MUSIC FUND, який надає українським музикантам гранти для участі в міжнародних конкурсах та майстер-класах, підтримує музичні конкурси в Україні, а також реалізує фестивальні проєкти та освітні ініціативи.

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням:

philharmonia.lviv.ua - seasons 1
philharmonia.lviv.ua - seasons 2

... Читати далі »

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 185 |

^НА ПОЧАТОК

Вітаємо переможців!!!

Виставка-конкурс дитячого малюнку

"МУЗИКА І ФАРБА" 2021 

НАКАЗ + ПЕРЕМОЖЦІ

Категоря: НОВИНИ | Переглядів: 59 |

^НА ПОЧАТОК
Форма входу
Категорії розділу
НОВИНИ [257]
Подати заявку
Подати заявку
Акрополіс
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
facebook.com
ЛОДА
МКУ
УКФ
Методичний центр
Рада директорів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0