Головна » НОВИНИ
« 1 2 ... 39 40 41 42 43 44 45 »

Реформа може спричинити закриття музичних, хореографічних і художніх шкіл

У новому держбюджеті пропонується змінити систему фінансування позашкільної мистецької освіти – музичних, художніх, хореографічних шкіл, бібліотек та спортивних закладів. Фахівці вважають, що це може призвести до закриття багатьох з них.

Днями Верховною радою України буде прийматися бюджет на 2016 рік, у якому, зокрема, запропоновано фінансувати позашкільну мистецьку освіту виключно за рахунок місцевих бюджетів. На думку частини громадськості у результаті цього існування позашкільної мистецької освіти – музичних, художніх, хореографічних шкіл, бібліотек та спортивних закладів – може опинитися під загрозою.
 
За існуючою схемою заклади позашкільної мистецької освіти фінансуються з місцевого бюджету, але у разі дефіциту вони отримують субвенцію з центрального. Це називається міжбюджетним трансфертом. Після прийняття бюджету на 2016 рік та передачі влади на місця – децентралізації – цей механізм зникне. А отже лише місцева громада з огляду на можливості свого бюджету буде визначати подальшу долю мистецьких закладів – реорганізація, скорочення фінансування чи ліквідація.
 
Деякі фахівці вважають, що це призведе до краху системи позашкільної освіти. «Для таких міст як Київ, Харків, Львів, де розташовані великі підприємства та є стабільна податкова база – дуже гострих проблем з фінансуванням не буде, але це обов’язково торкнеться невеликих міст та селищ міського типу районного значення», – попереджує голова секції позашкільної освіти координаційної ради Національної академії мистецтв України та голова президії Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт.
 
6 листопада він звернув увагу громадськості та представників Міністерства освіти на недоліки проекту нового закону «Про освіту», розмістивши відповідну петицію на порталі парламенту. Документ підтримали Спілка музикантів України, Спілка композиторів України, велика кількість діячів культури та педагогічної громадськості. На сьогодні петиція набрала більше 18 000 голосів.
 
25 листопада Верховна рада повернула законопроект на доопрацювання Міністерству освіти і науки, де була створена комісія з чиновників та фахівців. «Україна – це єдина країна на пострадянському просторі, якій вдалося зберегти мистецьку освіту у вигляді розгалуженої системи шкіл естетичного виховання: музичних, художніх, хореографічних, театральних, мистецтв та інших. Сьогодні інші країни активно працюють над створенням державних програми для відродження структури естетичної освіти дітей та юнацтва, – говорить Олександр Шаліт. – Ми не просимо збільшувати обсяги фінансування. Ми просимо принаймні залишити поточний стан, але зберегти державні гарантії для забезпечення існування дитячої мистецької освіти. Якщо говорити словами наших урядовців: забезпечити формульне фінансування, за яким ‘гроші ходять за дитиною’. Простіше – визначити формулу фінансування мистецької школи з розрахунку на одного учня».
 
До слова, коли під час Другої Світової війни Уїнстону Черчілю принесли проект бюджету на 1945 рік, він спитав: «А де ж видатки на культуру?». Йому нагадали, що йде війна. Тоді Черчіль запитав: «А  навіщо ж тоді ми воюємо?»

 

Текст

ЮЛІЯ КІНДРА

www.platfor.ma

Переглядів: 399 |

^НА ПОЧАТОК
XXI Всеукраїнського фестивалю - конкурсу виконавців на
 
народних інструментах “Провесінь”

Для ознайомлення з порядком і умовами проведення натисніть на нижче приведене посилання

Переглядів: 690 |

^НА ПОЧАТОК

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ТА ПОРЯДКУ РОЗГЛЯДУ

 МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК 

І.ПОРЯДОК ПОДАННЯ МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК

ІІ.ВИДИ МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК

ІІІ. Оформлення рецензії на методичну розробку

Переглядів: 481 |

^НА ПОЧАТОК

Переглядів: 364 |

^НА ПОЧАТОК

ОГОЛОШЕННЯ!

До уваги викладачів!!!!

     27 листопада 2015 року проведення культурно-просвітницького лекторію на тему: "Будівля Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка - як осередок культурного, громадського та політичного життя Галичини" переноситься з Львівської ДШМ №5 у малий зал Львівського державного музичного училища ім.С.Людкевича.
Час роботи з 11.00 по 13.00 год.
Переглядів: 400 |

^НА ПОЧАТОК

                    ПУТІВНИК

                     

                      ПОЛОЖЕННЯ

                      

Переглядів: 483 |

^НА ПОЧАТОК

 

Стосується кожного, хто переступає поріг мистецької школи!
Підпиши електронну петицію !
Потрібно 25 000 підписів!
Друже твій голос вирішальний!


«Не знищуйте позашкільну мистецьку освіту. На сайті Міністерства освіти України розміщено для громадського обговорення проект Закону України "Про освіту". Якщо цей Законопроект буде прийнято у Верховній Раді України, буде знищена позашкільна мистецька освіта. Проектом передбачено створення нової корупційної структури - сертифікаційних центрів, які будуть надавати дозвіл педагогічним працівникам позашкільної освіти на здійснення педагогічної діяльності. Цього не можна допустити.»


Автор(ініціатор): Шаліт Олександр Григорович


Текст електронної петиції:


Звертаємося до Верховної Ради України не приймати Законопроект "Про освіту" підготовлений Міністерством освіти і науки України, оскільки його прийняття призведе до знищення системи дитячої мистецької освіти - шкіл естетичного виховання. Запровадження "сертифікаційних центрів" створить нову горизонталь корупційних установ, які будуть надавати право ДИПЛОМОВАНИМ фахівцям на роботу педагогічними працівникам в мистецьких, спортивних, технічних тощо позашкільних навчальних закладах. Під час громадського обговорення Міносвіти проігнорувало КАТЕГОРИЧНІ заперечення громадськості проти прийняття законопроекту у тому вигляді, в якому він з'явився на сайті Міносвіти. Прийняття Верховною Радою цього Закону моментально зруйнує всю систему закладів дитячого позашкільного виховання. Просимо залучити до розробки цього законопроекту фахівців, які працюють не тільки в кабінетах Міносвіти і Комітеті ВР з питань освіти і науки, а й тих фахівців, які працюють в позашкільних навчальних закладах.


З повагою, Голова Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт


https://itd.rada.gov.ua

 

Інструкція підписання петиції  https://docs.google.com/document/d/18eyE_aWVXr1tyL_Uhrw2fIoB-xfPdAwzWCycedy57Hk/edit

 

Переглядів: 605 |

^НА ПОЧАТОК

ОГОЛОШЕННЯ!

Для викладачів фортепіанних відділів ПСМНЗ!

Шановні викладачі!
 
          18-19 листопада 2015 року відбудеться прослуховування учнів які готуються до "Технічного марафону", та  надання методичної допомоги викладачам щодо їх підготовки до конкурсу.
 
Детальну інформацію можна отримати в методичному кабінеті
за тел.: 2613087  Ірина Василівна Лотошинська 
Переглядів: 480 |

^НА ПОЧАТОК

        Сердечно вітаєм з Всеукраїнським днем працівників культури – всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.

         Культура робить людину особистістю; незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Дякуючи щоденній праці, викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, бібліотекарів, фахівців музейної справи, клубників, невтомно доглядаються джерела духовності і краси. Своєю плідною працею та силою духу Ви звеличуєте рідну Україну, примножуєте їх успіхи і досягнення.

        Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

Переглядів: 427 |

^НА ПОЧАТОК
Форма входу
Категорії розділу
НОВИНИ [282]
КОНКУРСИ 2021
КОНКУРСИ 2021
Акрополіс
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
facebook.com
ЛОДА
МКУ
УКФ
Методичний центр
Рада директорів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0