Головна » 2015 » Грудень » 29

 

 

 

 

Переглядів: 475 |

^НА ПОЧАТОК

Своїми враженнями про наш фестиваль - огляд

ділиться голова жюрі Наталя Кашкадамова

ФЕСТИВАЛЬ-ОГЛЯД ЮНИХ ПІАНІСТІВ ІМЕНІ РОМАНА САВИЦЬКОГО

 

           Вже восьмий раз відбувся у Трускавецькій дитячій школі мистецтв. Цього разу його проведення співпало зі знаменним ювілеєм – школі виповнилося 50 років. І з цієї нагоди навчальний заклад, що давно став значним осередком плекання національної культури, отримав вимріяне ім’я Романа Савицького.
Вчителі й дирекція Трускавецької школи мистецтв неспроста давно вже домагалися присвоєння школі цього імені, адже мистецькі ідеї та педагогічні засади Романа Савицького знайшли у їхніх особах вірних послідовників. Один з діяльних і талановитих українських музикантів-просвітників середини ХХ сторіччя в Галичині, Роман Савицький був переконаний, що «добродійний вплив музики залишить незатертий слід на формуванні вдачі й характеру дитини, а музична культура піднесеться до належної музикальній нації висоти». Задля цієї мети він невтомно працював протягом цілого життя: навчав дітей, сформулював і виклав у книжці власні прогресивні методичні засади, пропагував музичне мистецтво в публіцистиці, став одним з організаторів Українського музичного інституту в Америці. А головне, був яскравим піаністом-віртуозом, мистецьке виконання якого, збережене у звукозаписах, ще й сьогодні служить нам зразком трактування української фортеп’янної музики.
Фестиваль-огляд юних піаністів, який проходить у Трускавецькій школі що два роки, вже має свою історію. Він починався у 2001 році як «міжшкільний огляд учнів І – ІІІ класів фортеп’янних відділів мистецьких шкіл» з підкарпатського три-міста Дрогобича – Борислава - Трускавця та ще Стебника. Тоді в програмі виступило 24 маленькі учасники. Організатори огляду – директор школи Ігор Нич та піаністки Оксана Киселичник і Леся Павлик (вони й до сьогодні незмінно виконують цю роботу) – хотіли передовсім, щоб їхнє свято стало яскравим стимулом, який привабить дітей до музичного навчання. Адже музика розвиває найкращі якості людини: доброту й вразливість до краси, інтелігентність, справність і силу рук, увагу, пам’ять, кмітливість і наполегливість. Це завдання залишається головним протягом всіх 14 років існування заходу, який сьогодні вже став фестивалем-оглядом за участю 77 учасників із 43 мистецьких шкіл Львівської області. Фестиваль потрапив під крило Департаменту з питань культури Львівської облдержадміністрації, має постійну підтримку Трускавецької міської ради. Та головне, що поряд з музичними школами три-міста і Львова до нього долучилися учні і вчителі численних шкіл у селах та невеликих містах Львівщини таких, як Лисятичі, Пустомити, Новий Розділ, Братківці, Лопатин, Дубляни, Добромиль, Городок, Дашава, Жидачів, Моршин, Броди, Доброгостів, Новояворівськ, Рудки, Турка, Мостиська, Сколє, Ходорів, Миколаїв, Звенигород, Самбір.
Оргкомітет ставиться до справи щиро і з любов’ю, докладає всіх зусиль, щоб дітлахи мали свято – і це кожного разу вдається. Спрацьовує і сама магія грудневих днів під знаком святого Миколая, і ошатне облаштування концертної зали, і солодкий стіл для юних піаністів, і подарунки та сертифікати для всіх учасників події. А вже, коли на сцені один за одним у розмаїтих чудових вишиванках з надзвичайною серйозністю виступають юні артисти, а в залі працюють відеокамери та фотоапарати, - тонус свята злітає «до стелі».
Та поряд зі святковістю статус «огляду» передбачає ще й конкурсну складову. В залі сидить журі, про це пам’ятають і малі виконавці, і їхні вчителі. Конкурс вносить певне напруження до зали, і постає питання: а чи потрібне воно? Для чого дітям сумніви і хвилювання? Отож, обстановка змагання потрібна для того, щоб кожен постарався домогтися найкращого результату, на який він здатен. В кожній справі, а особливо в музичній, треба прагнути до досконалості і не опускатися до недбальства. Організатори фестивалю-огляду стараються бути щодо цього дуже делікатними, не травмувати дитячої свідомості критикою, але водночас підтримати і виявити як зразок найкращі музичні досягнення. Тож ще одне завдання огляду – сприяти вдосконаленню дитячої музичної освіти. 
Чи вирішується це завдання? Чи помітне підвищення мистецького рівня протягом періоду діяльності фестивалю імені Р.Савицького? На це неможливо відповісти однозначно. Бо, так! – є відчутне підвищення рівня серед учнів тих шкіл, які регулярно беруть участь у оглядах протягом років. Вчителі цих шкіл набули корисного досвіду. У них зросла культура виконання української музики, розширився і ускладнився український педагогічний репертуар, сформувалося розуміння, як готувати дітей до подібних мистецьких форумів. Помітні технічні успіхи дітей при виконання трудніших п’єс. 
Натомість у представників тих шкіл, що недавно долучилися до участі в фестивалі, знову впізнаються проблеми росту, і про них потрібно знову говорити. Бо фестиваль показує здобутки, але й виявляє проблеми. Вони стосуються, наприклад, музики, яка тут звучить. Вже довший час в програмі фестивалю залишається обов’язковим виконання творів його патрона – Романа Савицького. За зрослої кількості учасників це призводить до надмірного повторення одних і тих самих п’єс. Українська дитяча фортеп’янна література для дітей дуже багата, і мабуть, настає пора розширити коло обов’язкових у програмі творів. 
Перший крок зроблено: цього року до обов’язкового списку поряд з п’єсами Р.Савицького увійшли також дитячі твори В.Барвінського. При цьому виявилася друга проблема: як їх трактувати. Перевага та користь вітчизняної музики полягає в тому, що її інтонації знайомі, близькі дітям і повинні допомогти малим легко й природньо фразувати мелодії. Чомусь так відбувається не завжди. Деякі малюки зосереджено відраховують такти, не відчуваючи розгортання мелодії, як ніби музика їм чужа, грають її без розуміння, «по-німецьки». Тож дуже потрібно, щоб вчителі згадали самі і передали своїм учням змістовність і співучість тих українських мелодій, що звучать у фортеп’янних п’єсах. Зі змістом пов’язаний і вибір темпів, і здатність оперувати їхніми змінами. У цій сфері зустрічалися зовсім невдалі вирішення. Однак завдання, що здається дуже складним, цілком просто розв’язується при поясненні дитині образного задуму твору. А текст слів допомагає зрозуміти, що є найважливішим у кожній фразі. На жаль, в деяких випадках зустрічаються ще й суто фахові недоліки в організації граючого апарату дітей. Їх потрібно чим скоріше виправити, домагаючись природного використання при грі цілої руки від плеча. 
Виявлення і зрозуміння проблем – це перший, дуже істотний крок до їхнього вирішення. А прекрасно організований форум імені Романа Савицького – якраз те місце, де лагідно допомагають виконати це завдання. Тому треба уклінно подякувати господарям фестивалю-огляду юних піаністів за те, що знов і знов беруть на себе тягар організаційних клопотів та долають їх з такою самовідданістю і вмінням. 
Фестиваль закінчився дуже успішно – починається підготовка наступного фестивалю!

Наталя Кашкадамова
голова жюрі фестивалю - огляду ім. Р. Савицького, 
професор Львівської Національної
музичної академії ім. М.Лисенка, 
кандидат мистецтвознавства, член НСК України та 
Асоціації піаністів – педагогів України.

Переглядів: 803 |

^НА ПОЧАТОК

Фестиваль в пам’ять піаніста Романа Савицького.

 

           У Трускавці, при підтримці департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, успішно відбувся VIII фестиваль-огляд юних піаністів присвячений пам’яті відомого педагога, піаніста й музично-громадського діяча Романа Савицького (1907-1970).

Митець отримав професійну освіту у знаменитого Василя Барвінського у Львові, а згодом у Європі, після чого активно гастролював містами України, США, Канади, Німеччини, пропагуючи шедеври не тільки світової класики (Й.Бах, Л.Бетовен, Ф.Ліст, Ф.Шопен), а й перлини української музики, зокрема твори М.Лисенка, В.Барвінського, Н.Нижанківського та ін..

Організатором фестивалю-огляду виступила Трускавецька школа мистецтв, в особі директора Ігоря Нича, яка цього року за популяризацію творчого доробку відомого піаніста удостоєна імені Романа Савицького.

У музичному святі брали участь 78 юних музикантів із 43 мистецьких шкіл області, які виконували твори Р.Савицького та інших відомих авторів.

Після виступу всі учасники були нагороджені пам’ятними відзнаками, призами та подарунками ( альбомами музичної та художньої літератури).

Цього року більше навантаження й відповідальності випало на журі фестивалю, до якого увійшли знані піаністи-педагоги й методисти: кандидат мистецтвознавства, професор, член НСК України та Асоціації педагогів України  Наталія Кашкадамова, кандидат мистецтвознавства, голова циклової комісії спеціального фортепіано Дрогобицького музичного училища
ім. В.Барвінського Людмила Садова, доктор філософії, завідувач кафедри музикознавства та фортепіано Дрогобицького педагогічного університету
ім. І.Франка Людомир Філоненко, методист вищої категорії департаменту з питань культури Ірина Лотошинська.

Н.Кашкадамова у своєму виступі наголосила, що кількість виконавців аж ніяк не вплинуло на якість підготовки й виступів, а навпаки – сприяло, передусім, здоровій конкуренції, а також показало, що в нашій державі підростає талановита молодь.

Отже, фестиваль-огляд пройшов на високому фаховому рівні і виконав свою основну мету – виявити талановиту молодь і сприяти популяризації перлин світової класики й фортепіанної спадщини українських композиторів.

Переглядів: 509 |

^НА ПОЧАТОК

Список учасників

«Технічного марафону»,

яких журі рекомендувало для участі у ІІ турі.

 

            3 КЛАС

 

 1. Ілечко Катерина – Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В.Матюка (викладач Думанська Оксана Олександрівна);

 

           4 КЛАС

 

 1. Бабій Марта – Стрийська дитяча музична школа ім. О.Нижанківського (викладач Пазиняк Світлана Любомирівна);
 2. Гера Данило – Дрогобицька дитяча музична школа №2 (викладач Дмитрик Ольга Іванівна);
 3. Гринишин Андріана – Новороздільська дитяча школа мистецтв ім.О. Рудницького (викладач Борак Ірина Іванівна);
 4. Корпало Олександр – Стрийська хорова школа «Щедрик» (викладач Штурко Оксана Іванівна);
 5. Лускавець Божена – Львівська державна дитяча школа мистецтв №10 (викладач Пелех Людмила Георгіївна);
 6. Пап Олександр – Львівська державна музична школа №3 (викладач Демчук Ольга Миколаївна);
 7. Сукмановський Денис – Золочівська дитяча музична школа (викладач Іванина Людмила Йосипівна);
 8. Сухотська Анастасія – Самбірська дитяча музична школа (викладач Красняк Оксана Ігорівна);
 9. Терлецький Богдан – Львівська державна музична школа №2 ім. М. Колесси (викладач Марко Світлана Леонідівна);

 

           5 КЛАС

 

 1. Бершадський Іван – Львівська державна дитяча музична школа №1 ім. А. Кос – Анатольського (викладач Сеник Галина Миколаївна);
 2. Глива Ольга – Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В.Матюка (викладач Спряжка Зоряна Ярославівна);
 3. Гнідець Дмитро –Рава –Руська дитяча музична школа (викладач Павлова Людмила Костянтинівна);
 4. Демченко Софія -Львівська державна музична школа №2 ім. М. Колесси (викладач Павлусь Оксана Миколаївна);
 5. Денисюк Ірина – Городоцька дитяча музична школа (викладач Михайлецька Ольга Романівна);
 6. Жеребцов Тимофій - Львівська державна дитяча музична школа №1 ім. А. Кос – Анатольського (викладач Родіонова Тетяна Семенівна);
 7. Крайлюк Юрій – Дрогобицька дитяча музична школа №2 (викладач Волянська Ірина Романівна);
 8. Лимар Богдан – Бориславська дитяча школа мистецтв (викладач Винницька Тетяна Юріївна);
 9. Михальов Володимир - Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В.Матюка (викладач Пивоварчук Христина Володимирівна);
 10. Оверко Олена - Львівська державна дитяча школа мистецтв №10 (викладач Пелех Людмила Георгіївна);
 11. Пізь Мар’яна - Ходорівська дитяча школа мистецтв (викладач Гульцьо Уляна Яремівна);

 

           6 КЛАС

 

 1. Близнюк Христина - Львівська державна музична школа №2 ім. М. Колесси (викладач Саницька Ольга Мирославівна);
 2. Боднар Лія – Кам’янка – Бузька дитяча музична школа (викладач Паламаренко Світлана Семенівна);
 3. Васеньова Анастасія – Дрогобицька дитяча музична школа №1 (викладач Шипайло Ярослав Пилипович);
 4. Гоцко Ліліана - Городоцька дитяча музична школа (викладач Зеленіна Наталія Михайлівна);
 5. Кондрат’єв Олег – Львівська державна музична школа №8 (викладач Карпяк Звенислава Романівна);
 6. Корпало Катерина - Стрийська хорова школа «Щедрик» (викладач Штурко Оксана Іванівна);
 7. Курик Мар’яна - Новороздільська дитяча школа мистецтв ім. О. Рудницького (викладач Борак Ірина Іванівна);
 8. Марущак Тетяна – Лисятицька дитяча школа мистецтв (викладач Перевізник Надія Євгенівна);
 9. Недзельська Юліта – Емілія – Жовківська дитяча школа мистецтв (викладач Недзельська Романна Олегівна);
 10. Пугач Соломія – Львівська державна дитяча музична школа №6 (викладач Будіщева Ольга Михайлівна);
 11. Свистун Ярослав – Сколівська дитяча школа мистецтв (викладач Дорошевич Алла Іванівна);
 12. Царенська Валерія – Соснівська дитяча музична школа (викладач Царенська Олена Миколаївна);
 13. Чорій Анастасія – Львівська дитяча школа мистецтв (викладач Попович Світлана Володимирівна);
 14. Ярош Дмитро - Бориславська дитяча школа мистецтв (викладач Паславська Галина Григорівна);
 15. Ярема Андрій - Львівська державна музична школа №3 (викладач Корчинська Оксана Львівна);

           

           7 КЛАС

 

 1. Барна Наталія – Миколаївська дитяча школа мистецтв (викладач Терлецька Мирослава Василівна);
 2. Веселкова Анастасія - Стрийська дитяча музична школа ім. О. Нижанківського (викладач Турканик Галина Львівна);
 3. Данилюк Олеся - Кам’янка – Бузька дитяча музична школа (викладач Рудко Галина Богданівна);
 4. Журавель Артем - Львівська державна дитяча школа мистецтв №10 (викладач Пелех Людмила Георгіївна);
 5. Лук’янчук Анастасія – Бродівська школа естетичного виховання (викладач Пелех Наталія Іванівна);
 6. Маркович Ірина – Трускавецька дитяча школа мистецтв ім.Р.Савицького (викладач Кіселичник Оксана Львівна);
 7. Недомірко Юлія - Львівська дитяча школа мистецтв (викладач Алексєєва Вікторія Валентинівна);
 8. Николин Ангеліна– Трускавецька дитяча школа мистецтв ім. Р. Савицького (викладач Хоменко Галина Борисівна);
 9. Ручко Артур - Львівська державна дитяча музична школа №1 ім. А. Кос –Анатольського (викладач Чокан Зоряна Степанівна);
 10. Хаблюк Олеся – Золочівська музична школа (викладач Полетко Володимир Валентинович);

 

           8 КЛАС 

 

 1. Гудима Андрій - Бродівська школа естетичного виховання (викладач Пелех Наталія Іванівна);
 2. Дмитрієв Олександр – Львівська державна хорова школа «Дударик» (викладач Дердзяк Любов Павлівна);
 3. Кінаш Анна - Львівська державна музична школа №2 ім. М. Колесси (викладач Проданова Олена Електромирівна);
 4. Когут Ігор - Стрийська дитяча музична школа ім. О.Нижанківського (викладач Пазиняк Світлана Любомирівна);
 5. Коваленко Віолета - Дрогобицька дитяча музична школа №1 (викладач Сов’як – Герасимович Зоряна Львівна);
 6. Латик Софія - Стрийська дитяча музична школа ім. О.Нижанківського (викладач Нев’ядомська Наталія Володимирівна);
 7. Лозан Анна – Марія – Львівська державна музична школа №7 (викладач Шкірнікова Анна Романівна);
 8. Талалай Володимир - Ходорівська дитяча школа мистецтв (викладач Афтаназів Ольга Володимирівна);
 9. Хитрейко Вікторія – Жовківська дитяча школа мистецтв (викладач Піх Ірина Василівна);
 10. Чуркіна Анастасія – Наталія – Соснівська дитяча музична школа (викладач Василишин Ернест Орестович).

 

 

Переглядів: 1169 |

^НА ПОЧАТОК

ВІТАЄМО ДИПЛОМАНТІВ

VIII ФЕСТИВАЛЮ-ОГЯДУ ім.РОМАНА САВИЦЬКОГО

 

 

Кондратик Марта - І клас Трускавецької ДШМ ім.Р.Савицького
Викладач Оксана Кіселичник

Олексієвич Роман - І клас Бориславської ДШМ
Викладач Галина Паславська

Бачара Марія - І клас Дрогобицької ДМШ №2
Викладач Галина Думальська

Загірський Микола - ІІ клас Бориславської ДШМ
Викладач Наталія Кілас

Камінська Єлизавета - ІІ клас Львівської ДШМ №5
Викладач Ірина Прокопчук

Лиган Мілана - ІІ клас Лопатинської ДМШ
Викладач Олена Лотоцька

Смерека Святослав - ІІ клас Стрийської ДМШ ім.О.Нижанківського
Викладач Олена Дацишин

Саган Софія - ІІ клас Добромильської ДМШ
Викладач Тетяна Корнєєва

Андрушків Яна - ІІ клас Миколаївської ДШМ
Викладач Мирослава Терлецька

Їжак Вікторія - ІІІ клас Львівської ДШМ №10
Викладач Людмила Пелех

Крамченко Богдана - ІІІ клас Львівської ДШМ № 5
Викладач Світлана Попович

Матлак Глорія - ІІІ клас Самбірської ДМШ
Викладач Наталія Вітрук

Покора Андрій - ІІІ клас Львівської ДМШ № 8
Викладач Ірина Шкарпінець

Петрів Тетяна - ІІІ клас Ходорівської ДШМ
Викладач Ольга Афтаназів

Скакун Юліана - ІІІ клас Миколаївської ДШМ
Викладач Степанія Заневич

 

Окрім дипломів з відзнакою учасники фестивалю отримали
спеціальні призи фестивалю-огляду :


Призи "Надія" -
Воронков Анатолій - І клас Львівської ДШМ №10
Викладач Ольга Мозіль


Лабусевич Андрій - ІІ клас Стрийської ДМШ ім.О.Нижанківського
Викладач Слава Дорожкіна 


Сов'як Захар - ІІІ клас Стрийська ДМШ ім.О.Нижанківського
Викладач Мирослава Добош

 

Приз Міського голови - Доскочинська Вікторія - ІІІ клас Стебницької ДМШ ,

Викладач Ірина Громіш

 

Приз "Симпатія" - Яворський Андрій -ІІІ клас Турківської ДМШ
Викладач Марія Бринь

 

Призи Спілки композиторів України отримали :


Сосенко Діана - ІІ клас Добромильської ДМШ
Викладач Тетяна Корнєєва


Белз Марія - ІІ клас студії педпрактики при ДДМУ ім.В.Барвінського - викладач- Олена Денис


Горечко АндріаІ клас Стрийської ДМШ ім.О.Нижанківського
Викладач Наталія Турканик


Мартиняк Ольга - ІІІ клас Городоцької ДМШ
Викладач Зоряна Любка


Матлак Глорія - ІІІ клас Самбірської ДМШ
Викладач Наталія Вітрук


Покора Андрій - ІІІ клас Львівської ДМШ № 8
Викладач Ірина Шкарпінець

                         

Переглядів: 643 |

^НА ПОЧАТОК
Форма входу
Категорії розділу
НОВИНИ [329]
КОНКУРСИ 2022
КОНКУРСИ 2022
КУРСИ
ВЕБІНАРИ 2022
Акрополіс
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
facebook.com
ЛОДА
МКУ
УКФ
Методичний центр
Рада директорів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0